Међународни дан породице

четвртак, 19 мај 2022 21:44

Поводом обележавања Међународног дана породице у понедељак, 16. маја, у издвојеном одељењу наше школе у Рогојевцу реализована је радионица на тему "Хранилице за птице".

На самом почетку радионице одржана је презентација на тему Међународног дана породице. Међународни дан породице представља дан када се посебна пажња посвећује значају ове јединице друштва као једне од најважнијих творевина цивилизације. Овај дан се обележава од 1994.године када га је Генерална скупштина Уједињених нација уврстила у календар важних датума. Као основна ћелија друштва породица треба да буде оснажена са сваког аспекта јер је здрава породица једна од главних услова за стварање здравог појединца али и здравог друштва. Данас, као и сваког другог дана, имамо обавезу да водимо рачуна о сваком члану наше породице, да негујемо добре односе пуне међусобног поштовања и љубави.Сваки дан је наш, и сваки дан је дан оних које волимо.
Иако је важно и колико родитељи проводе времена са својом децом, доста је важније како то време проводе. Ево неколико савета како да повећате квалитет времена проведеног са децом:
Слушајте дете с пуном пажњом
Викенде планирајте заједно
Нека вам деца помогну у кућним пословима
Читајте, цртајте, правите фигурице од пластелина заједно
Говорите детету шта је оно што волите код њега и грлите их пуно

,,Породице су компас који нас води. Они су инспирација за достизање
великих висина и наша удобност кад повремено посустанемо.”