Акција Вршњачког тима и Ученичког парламента "Пакетић за све"

среда, 01 фебруар 2017 12:06

Акција Вршњачког тима и Ученичког парламента „Пакетић за све“

Хуманитарну акција „Пакетић за све“ покренули су чланови Вршњачког тима и Ученичког парламента како би својим социјално угроженим друговима улепшали новогодишње празнике.

На састанку Вршњачког тима и Ученичког парламента који је одржан у уторак, 13. децембра, ученици су покренули акцију „Пакетић за све“. Договорено је да сви ученици наше школе о реализацији ове акције буду информисани Обавештењем. Сваки одељењски старешина добио је кесе за пакетиће, које је обезбедила школа. У периоду од 19. до 23. децембра свако одељење требало је да направи по три пакетића и достави у канцеларију директора или психолога.
По завршетку акције сакупљено је 76 новогодишњих пакетића.
Ученици су одлучили да део пакетића (40 пакетића) уруче Прихватилишту за децу и омладину које ради у оквиру Центра за развој услуга социјалне заштите „ Кнегиња Љубица“, а осталих 36 пакетића уручили су својим друговима из издвојених одељења у Рогојевцу, Добрачи и Каменици.
Делегација наших ученика са директором Зораном Ранитовићем и помоћником директора Бојаном Видосављевићем посетила је Прихватилиште за децу и омладину у понедељак, 26. децембра, и уручили поклоне за кориснике Прихватилишта. Ова акција има за циљ развијање социјалне интелигенције, емпатије и хуманости код наших ученика. Ученици су показали велико интересовање за ову акцију, радо су доносили слаткше, играчке, средства за хигијену, школски прибор...
Поносни смо на наше ђаке који су спремни да помогну својим вршњацима, што су и овог пута показали кроз још једну хуманитарну акцију у овој школској години.